عدالت؟

تو شکوهت میان دخترها ای نجیب اصیل ای حوری

مثل یک تخته فرش تبریز است وسط فرشهای ماشینی

 (حامد عسکری)

مشتری فرش تبریز می دونه که ارزش یه فرش تبریز خیلی خیلی بیشتر از یه فرش ماشینی یه. ولی نمی دونم چرا بعضی ها قکر می کنن عدالت اینه که قدر و قیمت همه فرش ها یکی باشه!

/ 7 نظر / 19 بازدید
دوشنبه

دیگه ببین فرش نائین چیه... خیلی این بیت رو دوست دارم... من همیشه می گم بعضی دخترا مثه نارنگی می مونن... ساده ترین میوه ظرف میوه هستن... هر کی بخواد دست ببره سمت ظرف میوه اول اونا رو برمیداره... بعضی ها مثه آناناس می مونن... باید سختی بکشی تا به میوه شون برسی:)

فرشته

هر دفعه اين بيت رو خوندم، از اينكه شكوه يك دختر به فرش تشبيه شده بدم آمد! چكار كنم بدم آمد ديگه!

شنبه

ارزش آدم ها ذاتا به یک مقدار است، مگر اینکه خودشان آن را کم یا زیاد کنند، که در این صورت دیگه معنای عدالت رو در اینجا نمی فهمم!

زینب

شعر های حامد عسگری رو خیلی دوست دارم. لغات شعر بسیار ساده و شعرش بسیار روان و دلنشین است و بسیار هنرمندانه.

هانی

وقتی عدل بشه وضع الشیء فی موضعه قضيه سوراخه يعنی چی؟ دعوا می شه سر تشخيص موضع اشياء من می گم موضع اين شیء اينجاس تو می گی اونجاس! با اصل قضيه که عدل قراردادن چيزی در جايگاه خودشه مشکلی ندارم مشکلم سر تشخيص جايگاهه ان اکرمکم عند الله اتقیکم هم که باز می رسه سر همون نقطه يعنی ميزان تقوی هم که نود و نه درصد قابل تشخيص نيست چون از ميزان اخلاص و تفاوت ظاهر و باطن افراد خبر نداريم...

هانی

يه کم در مورد «موضعه» اين جمله فکر کنيم واقعا برای هر آدم و هر خانواده و هر جمع و هر شهر و روستايي تفاوت وجود داره برای يکی فرزند وکيل و وزير بودن شأنه برای يکی نيست برای يکی پول و ثروت شأنه برای يکی نيست برای يکی تحصيلات دانشگاهی شأنه برای يکی نيست برای يکی تحصيلات پدر و مادر شأنه برای يکی نيست برای يکی جمعيت خانواده شأنه برای يکی نيست برای يکی شغل و نوعش شأنه برای يکی نيست برای يکی ساکت بودن و پذيرش حرف ديگران شأنه برای اونيکی برعکس اينجوريه که يکی از ديد يه عده در اوج عدالته رفتار از ديد يه عده ظالمه!

هانی

رفتارش*